BABICE N/SV. - STŘELICE                 2 : 1  ( 0 : 1 )

Branky:  15 min. Kroupa

Sestava:  Maťák - Machát O., Buček, Rýzner M., Herinek - Kazda (80 min. Kotala), Sláma, Kroupa, Machát A. - Kozel, Valouch (88 min. Parys)

Do hry nezasáhli: Rýzner Z., Šimek

V úvodním kole nové sezóny jsme zavítali na hřiště babic, kde na nás čekal krásně připravený trávník a na něm velice těžký soupeř.

Do utkání jsme vstoupili tradičně ze zabezpečné obrany s rychlým přechodem do útoku a už v 15 min. se nám jeden takový brejk vydařil, kdy Kozel posunul míč na vápno Kroupovi a jeho projektil skončil přesně v šibenici domácí svatyně, 0:1. Domácí tým naše úvodní branka nezaskočila a zvýšením své útočné aktivity nás přitlačili před vlastní vápno. Ale naše dobře pracující obrana povolila domácím pouze dvě nebezpečné hlavičky, se kterými si Maťák dokázal poradit.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně jako do toho prvního, tedy se zabezpečenou obranou s pokusem o rychlé protiútoky. Domácí pokračovali v tlaku na naší branku, ale vážnější příležitost si nevypracovali. A tak jsme mohli navýšit skóre utkání my, ale Machát A. se k dorážce na malém vápně nedostal díky stažení k zemi domácím bekem, bohužel hlavní sudí tuto situaci nepostřehl, naštěstí ve spánku pokračoval i následující minuty, kdy neuznal domácím branku pro hodně sporný offside. V 75 min. se přece jenom domácím podařilo vyrovnat střelou z velkého vápna, která zapadla přesně k tyčce, 1:1. Očekáváný závěrečný tlak domácích přibrzdilo v 80 min. nesmyslné chování jednoho z jejich hráčů a ten byl právem vyloučen. Když už to vypadalo, že si z Babic odvezeme cenný bod, přišla 93 min. a s ní i poslední nákop domácích na naši polovinu hřiště, k míči se protlačil domácí útočník a i přesto, že Maťák první jeho pokus dokázal vyrazit, tak na následnou dorážku už byl krátký, 2:1. Hned po rozehrání rozhodčí ukončil utkání...

V příštím utkání přivítáme na svém hřišti nováčka soutěže, mužstvo z Rajhradic. Utkání se hraje v neděli od 14:15 hod.