1.kolo - Remíza s Říčany

17.08.2015 09:13

STŘELICE - ŘÍČANY                    1 : 1  ( 0 : 0 )

Branky:  79 min. Vaculík R.

Sestava:  Rýzner Z. - Weinstein (73 min. Michna), Vaculík R., Herzán, Machát A. (82 min. Parys) - Maděránek - Vaculík T., Rýzner M., Kroupa, Peška - Valouch 

Do hry nezasáhli:  Faist, Ryšavý

Na první kolo do Střelic zavítaly Říčany, které po minulé sezóně byly favoritem tohoto zápasu. Už také proto, že po sezóně ze Střelic odešli Jirka Sláma s Kubou Machátem a kariéru ukončil kapitán týmu Ondra Machát. Tito hráči patřili mezi tahouny týmu a těžko se za ně hledala náhrada. Na druhou stranu se do týmu podařilo dovést mladého talentovaného Maděránka  a kariéru si prodloužili Weinstein s Vaculíkem R. Do zápasu nemohli nastoupit zraněný Zuska a pracovně vytížený Machálek. I proto museli vypomoci kluci s béčka, kteří byli připraveni do hry. Za to jim patří dík.

Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že základem úspěchu bude kvalitní obrana, zhuštěný střed hřiště a hrozit budeme z brejků. S touto taktikou jsme soupeře překvapili a byli jsme prvních 20 min jednoznačně lepším týmem. Z naší aktivní hry a dodržení taktiky jsme si vypracovali tři tutové šance, kdy 2x šel sám na brankaře Vaculík T. a 1x z bezprostřední blízkosti zakončoval Valouch, ale brankař hostí se ve všech třech případech vyznamenal a držel tak svůj tým ve hře. V polovině prvního poločasu se hra vyrovnala a začali hrozit i hosté, kdy se po ojedinělém zaváhání naší obrany řítil sám na našeho brankaře hráč hostí, ale Rýzner Z. perfektně přečetl kličku protihráče a míč mu sebral. Tento důležitý zákrok nás nakopl a v závěru poločasu jsme opět převzali iniciativu a vytvořili si další dvě šance, kdy se znovu před brankařem hostí ocitl sám Vaculík T., ale brankař hostí mu včasným vyběhnutím šanci zhatil. Poté jsme dokonce brankaře hostí překonali po hlavičce Herzána, ale gól nebyl uznán pro údajný hráčův ofsajd. Proto také poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý  poločas jsme začali ve stejném duch jako první. Snažili jsme se pozorně bránit a vyrážet do rychlých brejku. Obrovské kvantum práce odvedl na hrotu Valouch, který nevynechal jediný souboj a spoustu míčů vybojoval pro naše krajní záložníky, kteří hrozili z rychlých kontrů. Jedním z nich byl v polovině druhého poločasu samostatný nájezd do té doby výborně hrajícího Pešky, který šel sám od půlky hřiště na brankaře soupeře, ale ve finální fázi zaváhal a obránci s brankařem jeho nájezd zlikvidovali. Hned v zápětí se potvrdilo pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Weinstein kontroloval míč, který směřoval do autu. Bohužel podle rozhodčích míč nepřešel celým objem postranní čáru a napadající hráč míč vybojoval, naservíroval ho spoluhráči na velké vápno a ten se krásně trefil do šibenice = 0:1. V ten moment jsme byli jako opaření horkou vodou a cítili jsme velkou křivdu ze strany rozhodčích. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali a kromě jedné vyložené šance soupeře jsme se hnali za vyrovnáním. To se nám podařilo v 79. min, kdy byl ve vápně faulován střídající Michna. Následnou penaltu proměnil Vaculík R. = 1:1. Zbytek zápasu jsme se snažili strhnout vítězství na naši stranu, ale už se nám to přes velký tlak bohužel nepodařilo.
Každopádně náš výkon měl parametry okresního přeboru a i přes ztráty a odchody některých důležitých hráčů jsme potvrdili, že můžeme hrát důstojnou roli v této soutěži.

Následující kolo nás čeká v Ne v 16:30 zápas na hřišti Ochozu u Brna, který první zápas prohrál 4:2 na hřišti Ořechova.

Budeme se těšit na diváckou podporu :)

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode