8.kolo

01.06.2015 09:55

HRUŠOVANY - STŘELICE B            1 : 4  ( 1 : 1 ) Branky:  Machálek 2, Chmelík, Parys -  Sestava:  Rýzner - Feist (45 min. Vrbka), Vaculík R., Trnka (55 min. Minář), Ryšavý - Chmelík, Parys (80 min. Kobza), Zuska (65 min. Drahonský), Machát A. (75 min. Driml) - Weinstein, Machálek - trenér: Ulbrich

do hry nezasáhli: -

V 8. jarním kole jsme zavítali do Hrušovan. Našim cílem bylo napravit nepovedené utkání s Mělčany a vyhrát. Nahrávalo nám i krásné velké hřiště, které mělo prvoligovou kvalitu. Před tímto zápasem jsme udělali v sestavě pár změn. Zuska se posunul do středu zálohy, na jeho místo šel Machát A. a Weinstein se posunul do útoku. Ukázalo se, že to byl dobrý tah. Zuska velice dobře dirigoval hru. Machát A. na kraji zálohy svým neustálým pohybem a chutí hrát za poločas úplně fyzicky odrovnal hráče Hrušovan, který musel o poločase střídat. Weinstein zkvalitnil útočnou fázi a svým neustálým pohybem dělal obráncům velké problémy. Soupeře jsme od začátku zatlačili a vytvořili si řadu šancí, které jsme k naší smůle neproměnili. Krásným momentem byla střela z 25-ti metrů Paryse, která orazítkovala břevno. Skórovat se nám podařilo ve 30. minutě, kdy se po pěkném centru Weinsteina trefil hlavou Parys a korunoval tak svůj velmi dobrý výkon v prvním poločase. Bohužel tak jako zatím v každém zápase jsme si i tentokrát neodpustili jednu hrubou chybu, kdy na konci poločasu dosud velmi dobře hrající Feist minul míč při odkopu a domácí hráč ze samostatného nájezdu vyrovnal. Byla to první šance, která hned skončila gólem. Druhý poločas jsme začali stejně jako první a soupeři jsme doslova zamotali hlavu. Hráli jsme aktivní kombinační fotbal a soupeři jsme nepůjčili balón. Za naši aktivní hru jsme si vysloužili další gól, kdy se trefil v 50. minutě Machálek. Od této chvíle jsme na hřišti dominovali a přidali jsme další 2 góly. Vyznamenal se i brankař Rýzner, který nás podržel jedním, leč velmi důležitým zákrokem, kdy zneškodnil nebezpečnou střelu z malého vápna soupeře.
Po dlouhé době můžu s čistým svědomím pochválit všechny hráče (včetně střídajících) za kvalitní a hlavně zodpovědný výkon, který je hoden týmu hrajícím o postup do vyšší soutěže.

Jelikož Mělčany jen remizovali v domácím zápase s Dolními Kounicemi B, Oslavany B prohráli v Modřicích a Nová Ves prohrála v Budkovicích, vyhoupl se na první místo tabulky tým Modřic B, my jsme o 2 body třetí. Právě Modřice B přivítáme v Ne 16:30 na domácím hřišti. Zase budeme mít možnost poměřit síly s týmem, který chce postoupit. Doufejme, že se nebude opakovat zápas s Mělčany a tentokrát zvítězíme.