80 let fotbalu ve Střelicích.....

25.06.2012 14:13

V sobotu 23. června 2012 se za příjemného počasí konaly v areálu fotbalového hřiště TJ Sokola Střelice velké oslavy. 80 let organizované kopané ve Střelicích. Tento svátek proběhl za velké účasti hráčů, diváků a lidí, kteří působí nebo v minulosti působili ve střelickém fotbale.        

Celodenní program zahájilo utkání nejmladších hráčů a žáků proti vlastním rodičům. Po „urputném“ boji, ve kterém nechybělo nasazení ani u jednoho z týmů, se nakonec oba soupeři museli smířit s remízou 5:5.

Dorost si pro svůj zápas vybral také zajímavého soupeře. Zaměstnance jednoho z našich největších příznivců, firmy JAPO. Tento zápas začal velkým náporem dorostenců, kteří již během prvního poločasu vstřelili šest branek. V druhé části již chlapci ze svého tlaku polevili a tak si i jejich soupeř vypracoval několik příležitostí ke vstřelení gólu. Náskok dorostenců z prvního poločasu dokázali tak stáhnout na sympatický výsledek 6:4.

V dalším zápase se utkal tým bývalých fotbalistů Střelic tzv. „Staré gardy“ s Bolkovou 11, složenou se známých osobností sportu a kultury. Čestný výkop provedly  mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková a vícemistryně světa v basketbale Ivana Večeřová. Celý zápas, doplňovaný pohotovým komentátorem, se odehrával ve velmi příjemné atmosféře, a tak určitě nikoho nepřekvapí vysoké skóre a sympatický výsledek 7:7. A protože ani pozápasové penalty nerozhodly o konečném vítězi (2:2), neodcházel nikdo ze hřiště jako poražený.

Poslední zápas dne se odehrál mezi střelickým „A“ týmem mužů a ženami z Horních Heršpic, které hrají nejvyšší moravskou soutěž. První poločas se odehrál jasně ve střelické režii, kdy si po spoustě povedených kombinací vytvořili i brankové příležitosti. Ve druhém se pak začaly prosazovat i soupeřky. K těm se také na konci zápasu přiklonilo i štěstí, a v poslední minutě vstřelily vítěznou branku. Přesto si nemyslím, že by naše muže porážka 4:5  nějak výrazně trápila.

K završení celého příjemného dne, kdy na fotbalové hřiště přišly stovky spokojených diváků, byla uspořádána zábava. Výborná kapela „Kanci paní nadlesní“ hrála až do pozdních nočních hodin všem, kteří měli chuť oslavit tento svátek střelického fotbalu.

Co říci závěrem. Velké poděkování patří všem těm, kteří nápadem, materiálně, finančně nebo jiným způsobem napomohli k uspořádání tohoto setkání. Setkání všech bývalých i současných hráčů, funkcionářů, diváků, prostě lidí, které se Střelicemi spojuje jedna skvělá věc, FOTBAL.

Fotky si můžete prohlédnout ZDE.

 

Josef Tichý

předseda fotbalového oddílu

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode