Konec fotbalové sezóny 2014/2015 ve Střelicích

22.06.2015 12:57

Sezóna 2014/2015 kopané ve Střelicích

Vážení spoluobčané a především sportovní příznivci.

Tak jako dětem skončil další školní rok, skončila i našim fotbalistům další sezóna. Naše A mužstvo, odehrálo další sezónu v Okresním přeboru, kde se jim v podzimní části moc nedařilo, ale v jarní části zabrali a i díky staronovým posilám nakonec soutěž udrželi a v jarní části odehráli spoustu krásných a vítězných zápasů. B mužstvo, které hraje IV třídu hrálo celou sezónu v této soutěži o příčky nejvyšší. Nakonec obsadili nepopulární čtvrtou pozici.

Ale, především pro naši mládež byla tato sezóna plná překvapení a novinek.

Po delší době se nám ve Střelicích podařilo obsadit všechny kategorie od ml. přípravky po starší žáky. Jsem opravdu rád, že se nám ve Střelicích daří přilákat děti ke sportu v takovém počtu. Na hřiště dnes chodí děti ve věku od školky po devátou třídu. A pro nás trenéry je opravdu radost vidět hřiště plné nadšených sportujících dětí. Je radost, že se  k nám stahují děti i z okolních vesnic, i díky kterým se úroveň mládežnického fotbalu zvedá a jsme schopni našim nejmenším poskytnout všechny kategorie po průběžný růst.  Samozřejmě, když je dětí dost a jsou plní nadšení pro fotbal, dostavují se i výsledky. A tato sezóna byla jako z krásného snu každého trenéra mládeže. Až se to zdá neskutečné, co vše se povedlo, což bych letos opravdu rád zdůraznil.   

Začnu od těch nejmenších. Ti zatím hrají soutěž bez pořadí, fotbal se teprve učí a je kladen důraz na to, aby hráli všichni bez ohledu na výsledek. I přes to, ale můžu říct, že do budoucna bude na čem stavět.  V této kategorii jsme letos zaznamenali velký příliv dětí, což je pro nás velká radost a velké vítězství. Starší  přípravka letos skončila na krásném třetím místě, i když tato věková kategorie má u nás zatím nejslabší obsazení a některé zápasy odehráli takřka bez střídání. Další kategorii mladších žáků tvoří páťáci a šesťáci. Těm se letos i přes to, že měli ve skupině těžké soupeře jako je například Kuřim, podařilo tuto skupinu okresního přeboru vyhrát v konkurenci osmi týmů. A nakonec starší žáci, kteří pro nás byli letos velká neznámá a na začátku sezóny jsme nevěděli, jak se nám podaří sezónu vůbec odehrát. Kluci zde poprvé hráli na celé hřiště, což znamená, že několikrát musí přeběhnout hřiště dlouhé 100m.   Tato kategorie by se ve Střelicích hrát  nemohla bez opor z okolních vesnic. V této kategorii za naší obec hrají děti z Troubska, Ořechova, Moravan, ale také až ze Želešic. A díky nim i tito kluci po těžké a vyrovnané sezóně velmi překvapivě svoji skupinu vyhráli. Je to pro ně velký úspěch a všichni si zaslouží obrovský obdiv. Vždyť tyto děti reprezentují a svými úspěchy zviditelňují naši obec Střelice.

V dnešní době, kdy je stále těžší děti odtrhnout od počítače a jiných lákadel, jsem velice hrdý, že ve Střelicích se nám to daří.

Děkuji tímto všem dětem za krásné sportovní zážitky, za jejich nasazení,  také všem rodičům za podporu a pomoc, ale hlavně všem trenérům, kteří věnují svůj čas a energii našim dětem. Také musím poděkovat Sokolu a sponzorům, díky kterým vůbec nějaké soutěže můžeme hrát. Jsem velice hrdý, že mohu být tohoto součástí.

Za všechny kolem fotbalu ve Střelicích Daniel Kokorský

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode