15.kolo - Na úvod jara výhra v Rajhradicích

30.03.2014 21:42

RAJHRADICE - STŘELICE                   2 : 3  ( 2 : 1 )

Branky:  25 min. a 83 min. Kozel, 87 min. Herzán

Sestava:  Maťák - Machát O., Herzán, Kroupa, Buček - Hanuš (55 min. Kotala), Tumanyan, Zuska, Vaculík (90 min. Parys) - Valouch (89 min. Šimek) - Kozel (88 min. Machát A.)

Do hry nezasáhli:  Rýzner Z.

K úvodnímu utkání jarních odvet jsme zavítali na hřiště aktuálně třetího týmu tabulky do Rajhradic.

Příjemné jarní počasí přilákalo na hřiště v Rajhradicích slušnou diváckou návštěvu a odměnou pro ně bylo velice pohledné utkání s celou řadou šancí na obou stranách.

V úvodu utkání se ve své první obrovské příležitosti ocitl Kozel po přesné nahrávce Zusky, ale v rozhodující momen netrefil odkrytou branku domácích. Domácí tým působil fotbalověji, ale veškeré střelecké pokusy končili v náruči pozorného Maťáka. Do vedení jsme se dostali ve 20 min. kdy Tumanyan přesným pasem za obranu našel volného Kozla na velkém vápně a pro toho už nebylo problém skórovat, 0:1. Po našem vedení převzali otěže utkání opět domácí a přitlačili nás na naší polovině. Odměnou za jejich aktivitu jim byla vyrovnávací branka ve 28 min., kdy domácí záložník přesnou střelou k tyčce překonal Maťáka. V následujících minutách se hrál otevřený fotbal z celou řadou šancí na obou stranách. Ve 35 min. domácí hráči rozehráli krátký roh na jehož konci byla krásná střela z rohu velkého vápna na vzdálenější tyč a vedení pro domácí 2:1.

Druhý poločas jsme začali lépe my a v 55 min. se nám naskytla možnost vyrovnat z pokutového kopu po faulu na aktivního Kozla. Bohužel pro nás si brankář domácích vybral správnou stranu a Herzánův pokus vytěsnil na roh. V následujích minutách jsme se pokusili přitalčit domácí na jejich polovině hřiště, bohužel bez gólového efektu. Domácí tým začal využívat naší čím dál více otevřené obrany k nebezpečným průnikům a v rozmezí 65 min. až 80 min. se dostali do pěti samostatných úniku na Maťáka, ovšem ten si s každým nájezdem dokázal skvěle poradit a jen díky němu žila naše naděje na lepší výsledek. Když jsme přežili několik náhlých smrtí ze strany domácích, mohli jsme udeřit my. V 83 min. se zmocnil míče opět Kozel, obešel domácího obránce a ranou z těžkého úhlu překonal bezmocného brankáře domácích, 2:2. A aby toho nebylo pro domácí tým málo tak v 86 min. mohl strhnout vedení na naší stranu Zuska, ale v rozhodujícím momentu nastřelil pouze dobře postaveného obránce před brankou. Nakonec to vyšlo až z následného rohu, kterýmu se postavil Vaculík a přesným míčem do vápna nalezl hlavu Herzána, který míč lehkou tečí poslal přesně k tyčce, 2:3. Těžce opaření domácí se v závěrečných minutách na žádný větší tlak nezmohli a my mohli začít slavit krásné a hlavně důležité tři body ze hřiště soupeře.

V následující utkání bude nutné tyto body potvrdit i v domácím prostředí, kdy přivítáme mužstvo z Moutnic. Utkání se hraje v neděli od 13:15 hod.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode