Napsali o áčku....

16.08.2012 08:20

Převzato z webu Želešic:

Vstup do nové sezony byl ze strany domácích poněkud rozpačitý. Počasí fotbalu celkem přálo a na želešickém hřišti se k nemalé radosti klubové pokladní sešla i velmi solidní návštěva příznivců místního i hostujícího týmu. Dobrou náladu sportovního publika umocnil výkon bikera Jardy Kulhavého, který si krátce před výkopem zápasu dojel na olympiádě pro zlatou medaili. Domácí bylo možné v zápase proti nováčkovi okresního přeboru považovat za favorita, ikdyž i domácí tým nastupoval do nové sezony ve značně inovovaném složení. Začalo se sice v  solidním tempu, ale hodně opatrně z obou stran. Nikomu se do velkého útočení příliš nechtělo. Želešičtí postupně převzali aktivitu na svoje kopačky a urodily se i brankové příležitosti. Tu první vážnější si vytvořil navrátilec Martin Hrušat, ale hlavou mířil mimo branku. Branku trefil o necelé tři minuty později rovněž hlavou Pavel Řezáč, ale golman hostů vytáhl první ze svých výborných zákroků a na výsledku se nic neměnilo. V 18. minutě dostal dobře nabito od Mareše nový hráč týmu Prokop, ale jeho prudká rána letěla nad. Naši byli před brankou soupeře stále častěji a i nadále nechyběly pokusy o zakončení. I nadále však neúspěšné. Ve dvaadvacáté minutě po přímém kopu nejdříve trefil hráče v přehuštěné šestnáctce Starý, hned vzápětí z nadějné pozice zopakoval totéž Hrušat. Hosté se postupně vymanili z tlaku domácích a začali se častěji objevovat na polovině Želešic. První vážnější rána na želešickou branku přišla ze strany hostů až na konci první půlhodiny, ale potom se dostávali střeličtí do zakončení stále častěji a hrálo se nahoru dolů. Ve poslední pětiminutovce neměli nejdřív ke gólu daleko domácí, když po rohu dvakrát znovu neúspěšně pálili Hrušat a po něm Starý. Z následujícího protiútoku zahrozili hosté. Centrovaný míč Kovařík v domácí bráně nesprávně odhadl a podběhl a střelický rychlík Kozel měl před sebou naprosto odkrytou bránu, kterou těsně minul. Na druhé straně se největší příležitost urodila několik okamžiků na to. Honza Starý si naběhl na roh a trefil se skvěle hlavou z malého vápna. Ještě skvělejší byl však zákrok Maťáka na brankové čáře, který zlikvidoval i následnou druhou hlavičku Řezáče.

Do druhé půle musel zraněného Honzu Starého nahradit jeho jmenovec Ulbrich, který ale sám není úplně fit a tak na lavičce v dovolenkové sezoně zbyl pouze veterán Robert Bělehrad. Obraz hry se příliš nelišil od toho, co bylo k vidění na konci druhé půle. Želešičtí marně zápolili s důslednou obranou soupeře a ten vyrážel k rychlým výpadům, které ale ve výsledku k ničemu nevedly, protože hostující střelci neměli naštěstí taky svůj nejlepší den. Pouze dvakrát se musel předvést nový strážce želešické branky a obě situace vyřešil s velkým přehledem. Jeho protějšek však domácí nedokázali ve druhé půli zaměstnat téměř vůbec. Za zmínku stojí snad pouze střela Honzy Ulbricha z pětasedmdesáté minuty na kterou mu parádně nabil Kocourek. Ta však těsně minula tyč střelické branky. V závěru předvedl pohlednou, leč neúspěšnou střelu z přímého kopu Karel Mareš a to bylo vše.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode