Skvělý úspěch naší přípravky na E.ON Junior Cup

27.05.2013 21:11

převzato z webu....

E.ON Junior Cup v Třebíči vyhrála Sparta. Diváky zaujala dívčí dvojčata

Turnaj desetiletých fotbalistů E.ON Junior Cup zná už dvanáct postupujících do zářijového Velkého finále. V Třebíči, která hostila desáté kolo, vyhrála favorizovaná pražská Sparta. Z druhého místa postoupilo díky divoké kartě Znojmo.

Hráči i diváci se v chladném počasí bavili na atrakcích v rámci doprovodného programu. Velkým tahákem byl E.ON Rodinný turnaj. Rodiče a děti vytvořili v nafukovací aréně silné, smíšené týmy. Ludmila Matušinová z Jakubova u Třebíče se spojila s Evou Soukupovou. „Je to náročný, protože makáme ve dvou. Malé děti stojí v bráně, ale jinak je to bezvadný. Výborně se bavíme“, řekla Ludmila Matušinová.

Děti bavily zajímavé disciplíny v E.ON Fotbalovém parku. Soutěžily v rychlosti kopu, slalomu na čas, ale také ve srážení kuželek. Rodiny si vyzkoušely soutěž v hlavičkování. Mezi atrakcemi nechyběl ani Energy Freestyle fotbálek. Své umění s míčem ukázal Vladimír Toman z Třebíče. „Mám tady dvě dcery, tak se nesmím nechat zahanbit“, řekl bývalý fotbalista. Jeho dcery Aneta a Adéla zaujaly diváky. Dvojčata zářila v útoku domácí Třebíče a předčila i kluky.

V doprovodném programu nechyběly jízdy na Segway. Návštěvníci turnaje dostali informace o alternativních pohonech na CNG a elektro. Zájemci si mohli vyzkoušet elektromobil smart ed. Hostem turnaje byl Jan Kliment, talentovaný fotbalista FC Vysočina Jihlava.

Turnaj nadějných fotbalistů ovládly ve skupinách týmy Sparty a Znojma. Pražský tým si turnaj v Třebíči vybral nejen proto, že mu vyhovoval termín. „Třebíč znám dobře a už v minulosti se nám tady líbilo,“ řekl trenér Sparty Jaroslav Vavříček. Velký favorit E.ON Junior Cupu si ve finále poradil se Znojmem. Tým nabitý talenty hrál kombinačně a jeho hráči ukázali výbornou techniku. Do poločasu vedla Sparta 14:3 a po přestávce svůj náskok ještě zvýšila.

Velký favorit vyhrál 21:5 a mohl se radovat. „Chci kluky pochválit, že se snažili hrát fotbal za každé situace. Zbytečně nenakopávali míče a soupeře přehrávali,“ řekl spokojený trenér Sparty Jaroslav Vavříček. Vedle Sparty postoupilo do Velkého finále druhé Znojmo. Od pořadatelů dostalo divokou kartu.

Nejlepším hráčem a střelcem turnaje se stal Christophe Kabongo z pražské Sparty. Talentovaný fotbalista nastřílel v sedmi zápasech 28 gólů. „Líbilo se mi tady, hráli jsme rychle, proměňovali šance. Jsem rád, že se mi dařilo,“ řekl Kabongo.

Energetická společnost E.ON rozdala hodnotné ceny nejen nejlepším týmům a jednotlivcům. Každý účastník turnaj si odnesl značkový míč PUMA a další dary.

Celkové pořadí turnaje:

1.AC Sparta Praha 2. 1. SC Znojmo fotbalový klub 3. TJ Sokol Dobšice 4. TJ Sokol Střelice 5. HFK Třebíč 6. TJ Sokol Brtnice 7. TJ Slavoj PEZAG Třešť 8. FC Moravský Krumlov 9. SK Moravské Budějovice 10. TJ Sokol Domamil 11. Ježek Rantířov 12. SK Telč

Nejlepší střelec: Christophe Kabongo ( 28) ( AC Sparta Praha)

Nejlepší brankář: Matěj Šlouf ( TJ Sokol Brtnice)

Nejlepší hráč: Christophe Kabongo ( AC Sparta Praha)

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode