Václav Herzán o Kometě....

09.07.2012 07:59

Převzato z webu hc kometa brno:

Pauza je dlouhá a chuť jít na hokej stále větší, říká fanoušek Václav Herzán

Letní radovánky jsou v plném proudu. Hokejistům probíhá dovolená, stejně tak natěšeným divákům, kteří netrpělivě vyhlíží kalendář přípravných zápasů svého týmu. Jedním z nich je Václav Herzán, jenž zavzpomínal na své bohaté zážitky s Kometou a zároveň potvrdil, že se hokejových bitev, i když přípravných, nemůže dočkat. Hlavním bodem přípravy budou duely v rámci mezinárodního turnaje European Trophy, na které se těší vůbec nejvíc.

Oblíbeným klubem je pro Vás samozřejmě Kometa. Vzpomenete si na první začátky? Například první zápas...
První, byť velice matné vzpomínky jsou asi ze sezóny 1988-1989. Ani nevím proč, ale utkvěly mi momenty ze zápasů s Liptovským Mikulášem. Pak na dlouhou dobu poslední extraligová sezona 1995-1996 i se svým neslavným závěrem. Pak trápení v první lize a jednu sezonu dokonce ve druhé lize.

Jsou ještě nějaké hokejové týmy, kterým také fandíte?
Nijak zvlášť. V naší lize se to odvíjí podle toho, jaký hokej zrovna týmy v sezóně produkují. A v zahraničí je to spíše podle toho, kde zrovna působí Češi. Jen v NHL jsem vždy sledoval výsledky NY Rangers.

Naopak jaké hokejové týmy nemáte v lásce?
To se asi odvíjí od toho, jaký dojem zanechají v zápasech s Kometou. Boleslavi už nikdo neodpáře události z play-off první ligy. Takže nemám v lásce Mladou Boleslav.

Jaký je váš nejlepší fanouškovský hokejový moment? Tedy největší zážitek se svým oblíbeným klubem...
Já doufám, že ty nejlepší zážitky ještě přijdou. Ta poslední stříbrná sezóna byla fantastická, takže jeden z nejlepších zážitků bylo určitě tažení extraligovým play-off. Nejlepší zážitek z atmosféry na stadionu byl ale rozhodně už z play-off první ligy a z bitev s Chomutovem, Ústím, Hradcem nebo Budějovicemi. Třeba se ta atmoška bude někdy opakovat i v extralize. A také výborným zážitkem bylo finále letního Tipsport cupu ve Znojmě.

Naopak nejhorší moment na hokeji? Největší zklamání...
Pád do druhé ligy. A vůbec ty sezóny v té době.

Jezdíte také na výjezdy? Máte rád nějaké konkrétní destinace?
Musím přiznat, že nejsem úplně nejpoctivější výjezdník. Každou sezónu jezdíme tak kolem pěti výjezdů a pojímáme to spíše jako rodinné výlety. Nemám ještě ani objeté všechny stadiony v extralize. V oblibě máme hlavně Pardubice, hlavně kvůli místním bezproblémovým fanouškům. Naopak budu hodně zvažovat, jestli ještě vyrazit na Slavii, protože co se tam většinou děje mě akorát vytáčí. Od zakomplexovaného speakera domácích, až po excesy některých našich „fanoušků“.

Pojďme zabrousit do budoucího přípravného období. Líbí se Vám soutěž European Trophy?
Nejzajímavější je konfrontace s různými styly hokeje. V hokeji obecně chybí nějaká pohárová soutěž, která by se těšila plné vážnosti týmů i veřejnosti. Samozřejmě chápu, že je to vše o penězích, a ani sledovaností a rozšířeností nemůže hokej konkurovat třeba fotbalu. Je fajn vidět některé evropské týmy alespoň v této soutěži, byť je to jen příprava.

Těšíte se na nějaký zápas naší skupiny, případně na který?
Rozhodně bych chtěl vidět některý zápas se zahraničním soupeřem. Tedy Lulea nebo Oulu.

Stejně jako vloni nás čeká bitva s Petrohradem, půjdete fandit v půlce horkého léta modrobílé šlechtě?
Tak určitě. Pauza už je dlouhá a chuť jít na hokej čím dál větší. Petrohrad disponuje kvalitním kádrem se spoustou hvězd. Jsou tam i čeští hráči a trenér. Bude to sice první přátelák, ale snad se kluci trochu hecnou.

Co říkáte na současný kádr Komety, jste spokojen se stavbou letošního týmu. Potěšili Vás nějaké příchody a naopak zklamali nějaké odchody?
Je fajn, že se udržel skoro celý loňský kádr. Mrzí mě odchod Vašíčka, ale s tím se počítalo dlouho dopředu. Co mě rozhodně nemrzí, je odchod pana Pospíšila. Z příchodů jsem zatím spíš rozpačitý, ale i loni se ten tým dával dohromady až na poslední chvíli, takže doufám, že i letos se to případně ještě nějak za pochodu doplní. Třeba ze začátku pomůže i Hubas, to by bylo fajn. Snad zase nebude sezóna plná nervů, jestli se vůbec vlezeme do předkola. Lidi budou namlsaní, snad budou mít trpělivost, když to zase nebude hitparáda hned od startu. Jak říkám, sezóna bude těžká, ale když do toho dají kluci všechno, bude to dobrý.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode